Ogłoszenia duszpasterskie – 9.08.2015

XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dziś w naszym Dekanacie Suszeckim, w Parafii p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Rudziczce jest Odpust Parafialny. Suma odpustowa o godz. 10.30, Nieszpory o 15.00, dlatego też u nas nieszporów nie będzie.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Parafii, na dofinansowanie zakupu opału na probostwo.

W sobotę przypada Uroczystości Wniebowzięcia NMP, zwana też świętem Matki Bożej Zielnej. Przypominam, że jest to święto nakazane, z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy św. Zgodnie z tradycją, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów przyniesionych przez wiernych do kościoła.

W czwartek 13 sierpnia jest Dzień Fatimski, zapraszam na Mszę św., Różaniec i procesję o godz. 19.30.

Tradycyjne nabożeństwo przy Figurze Maryjki w Branickim lesie odbędzie się w sobotę 15.08. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam w imieniu Księży Duszpasterzy ze Suszca.

W przyszłą niedzielę Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Można jeszcze zapisywać się w zakrystii , by dołączyć do autobusu, który wyruszy w tym dniu o 06.00 z przystanku koło naszego kościoła.

W drugiej połowie sierpnia wytrwajmy w trzeźwości i abstynencji. Na stoliku z przed rusztowaniami jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, wiemy, że i w naszej Parafii istnieje problem nadużywania alkoholu, zachęcam więc, by wpisywać swoje zobowiązania abstynencji, chociażby na tę druga połowę miesiąca.

Jak co tydzień składam też serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła i przygotowanie go na sobotę i niedzielę, w tym tygodniu rodzinom: Foks, Garus, Jurga, Krzych, Młotek, Szlezak i Warzecha. Ofiary złożone przez te rodziny zamiast kwiatów również zostały przeznaczone na kościół. Dziękuję również P. Stefanii Młotek za sprzątanie i opiekę nad grotą. W piątek znów ok. 18.00 zapraszam kolejne rodziny do przygotowania kościoła na sobotę i niedzielę.