UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

Dzisiejsza Uroczystość przypomina nam o poświęceniu naszego kościoła parafialnego. Dziękujemy dziś za to, że mamy własną świątynię, blisko naszych domów i że nie musimy daleko chodzić, by korzystać z sakramentów i modlić się. Pamiętajmy też o tym, że także nasze ciała są duchowymi świątyniami, w których mieszka Bóg.

Dziś też i przez cały tydzień odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych i przystępujących do Komunii  świętej.

Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, na bieżące rachunki oraz na kwiaty do kościoła na zbliżający się Odpust Parafialny 8 listopada. Za tydzień kolekta będzie na renowację katowickiej katedry.

W przyszłą niedzielę 01 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie jest to święto zmarłych, jak się błędnie mówi, bo w tym dniu Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały nieba i wskazują nam drogę do świętości, która sami przeszli. Dopiero po południu po ostatniej Mszy świętej ok. 14.20 będą w kościele Nieszpory żałobne a potem procesja na cmentarz i tam Nabożeństwo za Zmarłych ok. 15.10. Można samochodami dojechać aż do cmentarza i parkować na polu za cmentarzem, aby nie blokować drogi dojazdowej do cmentarza. Bardzo serdecznie proszę o to Parafian i Gości.

Chociaż I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca są dopiero w przyszłym tygodniu, to jednak, by dać okazję zyskiwania Odpustów za Zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada, a potrzeba do tego spowiedzi, dzieci i młodzież będą miały swoją miesięczna spowiedź w środę i czwartek o godz. 15.00. Dla wszystkich chętnych spowiedź będzie od wtorku godzinę przed Różańcem i w czasie Różańca. Ponieważ dzieci mają swoją spowiedź, w czasie Różańca nie będą spowiadane! Przy okazji dziękuję młodzieży z Gimnazjum i dzieciom ze Szkoły Podstawowej za prowadzenie Różańca i Paniom katechetkom za ich przygotowanie.

Już ostatnie 6 dni Nabożeństw Różańcowych. Niech każdy pomyśli, czy był choć raz na Różańcu?! Wszystkich Parafian, szczególnie dzieci i młodzież zapraszam na Różaniec codziennie o 16.30, a  dziś po Mszy św. popołudniowej, ok. 14.20.

Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół, są to rodziny: Muras. Stebel i Witała.