Ogłoszenia duspasterskie – 12.09.2010

UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ

GŁÓWNEJ PATRONKI ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

Dziś obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, Głownej Patronki naszej Archidiecezji, polećmy Jej wstawiennictwu naszą Archidiecezję, jej Biskupów, duchowieństwo i Wiernych.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Przed kościołem po Mszach św. można złożyć swoją ofiarę na budowę kościoła w Żytomierzu na Ukrainie, którą będzie zbierał nasz dzisiejszy gość, misjonarz ze Zgromadzenia Sercanów, O. Albert Alojzy Malcharczyk, który pochodzi z Bełku. W przyszłą niedzielę kolekta jest na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Dziś (II niedziela września) jest pielgrzymka do Sanktuarium NMP do Pszowa. Polecajmy wstawiennictwu Matki Bożej wszystkich pielgrzymów i ich rodziny.

Dziś też w naszym Dekanacie w Parafii Narodzenia NMP w Golasowicach jest Odpust Parafialny, Suma Odpustowa o godz. 11.00. a Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00 . U nas Nieszporów nie będzie. Za tydzień, 19.09, odpust w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śl. na Osiedlu. Suma o godz. 09.30, Godzina Miłosierdzia, jako Nieszpory o godz. 13.00. U nas też nie będzie Nieszporów. W tamtejszej Parafii dziś też Dzień Skupienia dla Narzeczonych, początek o godz. 14.30.

We wtorek, 14 września, obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcam do przyniesienia na Msze św. krzyży z domu, nawet już poświęconych, dokonamy uroczystego poświęcenia i odnowienia należnego miejsca krzyża w naszych rodzinach.

W ciągu roku szkolnego zapraszam dzieci i młodzież naszej Parafii na Msze św. szkolne w każdy piątek o godz. 17.00. Rodziców proszę o zainteresowanie się, czy ich dziecko bierze udział w tych Mszach św.

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, polecajmy tę tak ważną intencję Bożej Miłości.

Piątek tego tygodnia jest III piątkiem miesiąca. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Przed świętem Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Młodzieży, przypadającym w sobotę zapraszam Młodzież naszej Parafii na Mszę św. młodzieżową w piątek o godz. 18.30. Młodzież naszej Parafii zapraszam na co tygodniowe spotkania w ramach Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieży w środy każdego tygodnia.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Czernecki, Gozdek, Orlik i Pustelnik.