Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2011

IV NIEDZIELA ADWENTU

Dziś IV Niedziela Adwentu i ostatni, pełny jeszcze tydzień tego Okresu Liturgicznego. Zapraszam jeszcze do soboty włącznie na ostatnie w tym roku Roraty, pomyśl, czy choć raz byłeś na Roratach… Przygotujmy się też godnie na Święta Bożego Narodzenia przez oczyszczenie naszych sumień w Sakramencie Pokuty.

Ze względów zdrowotnych niestety nie mogę w tym roku spędzić więcej czasu w konfesjonale, więc proszę korzystać ze spowiedzi w sąsiednich Parafiach lub w węższym zakresie w Parafii.

Okazja do spowiedzi św.:

Poniedziałek w godz. 15.00 – 17.00;

Wtorek w godz. 15.00 – 17.00;

Środa w godz. 15.00 – 17.00;

Czwartek w godz. 15.00 – 17.00.

Piątek w godz. 15.00 – 17.00

Sobota w godz. 06.00 – 08.00 i 10.00 – 12.00.

Bardzo proszę, by nie odkładać na ostatnią godzinę spowiedzi, by nie tworzyć niepotrzebnych kolejek.

Objazd chorych będzie we wtorek 20.12 od godz. 08.00.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby naszej Parafii. W czasie Pasterki kolekta jest tradycyjnie zbierana na Fundusz Obrony Życia, a w II dzień Świąt na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

W czwartek o godz. 10.00 zapraszam chętnych panów do osadzenia choinek w kościele a po wieczornej Mszy św. zapraszam dzieci i młodzież a także osoby dorosłe, najlepiej panie, do ich ustrojenia.

W Wigilię w nocy o 24.00 zapraszam na uroczystą Pasterkę, zapraszam zwłaszcza poczty sztandarowe i Młodzież naszej Parafii, bo to w jej intencji będzie odprawiona Pasterka!

W gablotce jest wywieszony plan Kolędy na rok 2011/2012, jest też w okolicznościowej gazetce na Boże Narodzenie.

Są jeszcze do nabycia małe świece wigilijne po 6 zł (ofiara przeznaczona na Caritas) i opłatki pakowane po 5 szt.: paczki duże po 5 zł i małe po 3 zł.
Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Matejaszczyk, Mrukwa i Walczak.