Ogłoszenia duszpasterskie -02.02.2014

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

Dziś obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. święcimy przyniesione świece gromniczne. Święto to jest też obchodzone w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się też w intencji osób Życia Konsekrowanego, za zakonnice i zakonników.

Święto Ofiarowania Pańskiego kończy w liturgii cykl Uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego, co wiąże się też z rozbiorem Bożonarodzeniowej dekoracji naszych domów i świątyń.

Kolektę przeznacza się w całości na zakony kontemplacyjne, zaś z tydzień kolekta będzie na potrzeby Archidiecezji.

W poniedziałek 3 lutego we wspomnienie św. Błażeja po Mszy św. będzie błogosławieństwo świecami Św. Błażeja od chorób gardła, a w środę we wspomnienie Św. Agaty w czasie Mszy św. będzie błogosławieństwo chleba Św. Agaty.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej ok.17.45 zapraszamy do kościoła na pierwsze po feriach spotkanie w Parafialnym Duszpasterstwie Młodzieży. Zachęcamy do dołączenia wszystkich, szczególnie z klas Gimnazjalnych. Może zajrzy ktoś, choćby z ciekawości?

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zapraszam do spowiedzi dzieci ze Szkoły Podstawowej w środę od 15.30 a młodzież z Gimnazjum w czwartek od 15.30. Obchód chorych będzie w piątek 7 lutego od godz. 09.00.

W piątek 07.02 na godz. 20.00 zapraszam Młodzież naszej Parafii na Mszę św. Młodzieżową w ich intencji.

Od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.

Wzorem lat ubiegłych gorąco prosimy o zainteresowanie się sprawą dotyczącą odpisu 1% podatku na rzecz naszej Fundacji Caritas Katowice KRS 0000291119. Każdy wierny może 1% swojego podatku podarować na cele charytatywne związane z naszą Caritas diecezjalną. Prosimy wiernych, aby wspomagali dzieła naszej lokalnej Caritas.

Na stronie internetowej Caritas (www.katowice.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy do skorzystania z niego co ułatwi wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Młotek i Siuta.