Ogłoszenia duszpasterskie -02.03.2014

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową (w niedzielę miedzy Mszami św., a po Nieszporach do 18.00, w pozostałe dni od 08.00 do Mszy św. popołudniowej o 17.00. Korzystajmy w tych dniach z Sakramentu Pokuty od godz. 16.00. Zachęcam do jak najliczniejszych odwiedzin Jezusa Eucharystycznego, zwłaszcza w niedzielę, najlepiej całymi rodzinami, lub Różami Różańcowymi, tak, by zawsze ktoś był w kościele.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest na potrzeby Parafii , a przed kościołem po każdej Mszy św. można złożyć swój dar na Ukrainę, jak prosił o to w ubiegłą niedzielę Ks. Abp Wiktor Skworc, nasz Metropolita. Od dziś rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Na stoliku obok prasy katolickiej jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, w której można wpisywać swoje zobowiązanie trzeźwości na Okres Wielkiego Postu.

W Środę Popielcową, 05 marca, z całym Kościołem rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. W czasie wszystkich Mszy św. posypiemy głowy popiołem na znak podjęcia pokuty. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Kolekta zbierana w I Niedzielę Wielkiego Postu to jałmużna postna, przekazywana do Kurii Biskupiej.

Wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież, już dziś zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej już od najbliższego piątku 07 marca i we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Wypominki za zmarłych, czytane przed Drogą Krzyżową, można składać w zakrystii. Tak samo serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. W piątki, z racji Drogi Krzyżowej, zapraszam na wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu od 15.15.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Dzieci i Młodzież zapraszam do spowiedzi: w środę od 15.30 Szkoła Podstawowa, w czwartek od 15.30 Gimnazjum. Odwiedziny chorych w piątek 07 marca od godz. 09.00. Młodzież zapraszam na Mszę młodzieżową w ich intencji i na rozważania Drogi Krzyżowej specjalnie dla nich po tej Mszy św.

W poniedziałki ok. 17.45 są spotkania Młodzieży w ramach Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieży a w sobotę o godz. 10.00 w kościele spotkania Dzieci Maryi, zapraszamy chętnych nowych członków.

Za tydzień od soboty 8 marca do środy 12 marca rozpoczniemy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. Adrian Pawłowski, który poprowadzi też Rekolekcje Szkolne od poniedziałku 10 marca do środy 12 marca. W sobotę o 18.00 zapraszam na naukę stanową Młodzież Gimnazjum, Szkół Średnich i pracującą.

W związku z tradycyjnymi obchodami Dnia Kobiet Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc udziela dyspensy od obowiązującego w Wielkim Poście zakazu udziału w zabawach na dzień 8 marca 2014 roku na terenie Archidiecezji Katowickiej.

Jak co tydzień składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Musiolik, Sojka i Szkołda.