Ogłoszenia duszpasterskie – 02.05.2010

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Parafii. Za tydzień będzie kolekta na wystrój kościoła, na instalację figur świętych na boczne filary.

Od dziś modlimy się za diakonów rozpoczynających rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które będą miały miejsce w najbliższą sobotę o godz. 15.00 w katowickiej Katedrze.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam na spowiedź miesięczną: w środę od 16.30 – Szkoła Podstawowa a w czwartek od 16.30 Gimnazjum. Okazja do spowiedzi dla wszystkich pół godziny przed każdą Mszą św. Z racji zajęć w szkole obchód chorych odbędzie się w piątek, 07.05 od godz. 11.00.

Rozpoczął się miesiąc maj, zachęcam do licznego udziału w Nabożeństwach Majowych, zwłaszcza dzieci i młodzież, codziennie o 17.30, także we wtorki, a w soboty po wieczornej Mszy św. i w niedziele po Mszy św. popołudniowej. Przez cały Maj Msza św. w tygodniu, oprócz sobót, będzie o 18.00. W Maju, ze względu na Nabożeństwo Majowe we wtorki Msza św. będzie również o 18.00. W każdy piątek maja zapraszam na wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu już od godz. 16.30. Jest okazja do prywatnej modlitwy i spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę w naszej Parafii Uroczystość I Komunii św. Spowiedź dzieci i rodziców będzie w sobotę 08.05. od godz. 09.00.

W tę niedzielę też w Parafii św. Stanisława, Bpa i Męcz. w Suszcu Odpust Parafialny. Suma o godz. 10.30, Nieszpory o 15.15.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom; Basta, Biela i Świć.