Ogłoszenia duszpasterskie – 03.07.2011

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na zakup węgla na ogrzewanie probostwa. Wiem, że wszyscy ogrzewają domy, ale polecam się Waszej ofiarności, bo probostwo jest zdane na Waszą łaskawość.

We wtorki wracamy do godz. 08.00, jako pory odprawiania rannej Mszy św.

W środę, 06 lipca, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. W tym dniu odbywa się także pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Początek o godz. 10.00

I Synod Diecezji Katowickiej przypomina, by wierni „nie odkładali sakramentu namaszczenia chorych gdy poważnie zachorują, a nawet by prosili o niego powtórnie, w razie nasilenia się długotrwałej choroby. Tym, którzy korzystają z pojazdów mechanicznych zaleca się, by mieli przy sobie oświadczenie, że w razie wypadku proszą o duchowa pomoc kapłana” (Synod V 2.5.18). Obecnie można też dołączyć oświadczenie o zgodzie na wykorzystanie swoich narządów do przeszczepu w razie śmierci na stole operacyjnym.

Przy okazji warto wiedzieć, że czasopismo „Apostolstwo Chorych” jest rozdawane chorym w czasie comiesięcznych odwiedzin chorych, a te numery, które znajdują się w kościele warto zabierać, nawet za symboliczną złotówkę, do domów i dzielić się nimi w sąsiedztwie. To samo dotyczy innych czasopism religijnych, za które i tak musimy odprowadzać pieniądze do Kurii, a które co jakiś czas muszę wyrzucać na makulaturę.

Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Warto poświęcić w tym czasie więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. Starajmy się nie tylko nie zapominać w tym czasie o Bogu i praktykach religijnych, zwłaszcza o uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej, ale wręcz przeciwnie przez odpoczynek i kontakt z pięknem przyrody odczuć bliskość Boga. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na wypoczynek, by zwrócili się do kierownictwa kolonii i obozów letnich ze sformułowanym na piśmie żądaniem, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

Dzieci i młodzież, mających czas wolny od nauki, zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. choć raz w tygodniu. W każdy piątek zapraszam na wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu już od godz. 17.00. Jest okazja do prywatnej modlitwy i spowiedzi św.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Czarnula, Marks i Nowoczek.