Ogłoszenia duszpasterskie – 04.03.2012

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

REKOLEKCJE PARAFIALNE

Wczoraj Mszą św. wieczorną o 17.00 rozpoczęliśmy nasze Parafialne Rekolekcje, które w tym roku prowadzi Ks. Tadeusz Skrzypczyk, Archidiecezjalny Moderator Grup Modlitewnych Odnowy w Duchu Świętym.

Rozkład rekolekcji Parafialnych, połączonych z rekolekcjami szkolnymi, jest następujący: – W Niedzielę na wszystkich Mszach św. nauka ogólna dla wszystkich.

– Po Gorzkich Żalach ok. 15.00 – Nauka stanowa dla Mężczyzn.

– Poniedziałek : godz. 08.00 – Msza św. z nauką ogólną.

godz. 10.00 – Nauka dla Dzieci Szkoły Podstawowej.

godz. 11.00 – Nauka dla Młodzieży Gimnazjum.

godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną.

godz. 18.00 – Nauka stanowa dla Kobiet.

– Wtorek: godz. 08.00 – Msza św. z nauką ogólną.

godz. 10.00 – Nauka dla Dzieci Szkoły Podstawowej.

godz. 11.00 – Nauka dla Młodzieży Gimnazjum.

godz. 18.00 – Msza św. o uzdrowienie ducha i ciała z ewangelizacją.

– Środa: godz. 08.00 – Msza św. z nauką ogólną. Zakończenie Rekolekcji.

godz. 10.00 – Msza św. dla Dzieci Szkoły Podstawowej.

godz. 11.00 – Msza św. dla Młodzieży Gimnazjum.

godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną. Zakończenie Rekolekcji.

W imieniu Księdza Rekolekcjonisty i swoim serdecznie zapraszam do udziału w tych rekolekcjach, niech każdy z nas wygospodaruje sobie wolny czas, by wziąć udział w naukach rekolekcyjnych i skorzystać z sakramentu pokuty. W środę na Mszach św. kolekta będzie zebrana dla Księdza Rekolekcjonisty. Zechciejmy w ten sposób okazać wdzięczność Księdzu Rekolekcjoniście za trud głoszenia Bożego Słowa. Okazja do spowiedzi dla wszystkich pół godziny przed każdą Mszą św.

Zachęcam, by w ciągu całego Wielkiego Postu przez uczynki pokutne, podjęcie zobowiązań postnych, a przede wszystkim przez ograniczenie spożycia alkoholu oraz dobrą spowiedź, przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Parafii, a po każdej Mszy św. Panie z naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego zbiorą przed kościołem zbiórkę na Krajowy Fundusz Misyjny. Za tydzień przed kościołem będą kwestować Panie z Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Pszczynie, na budowę Domu Kulejących Aniołów w Piasku.

Wszystkich Parafian, dzieci i młodzież zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Wypominki za zmarłych, czytane przed Drogą Krzyżową, można składać w zakrystii. Tak samo serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale w niedziele po popołudniowej Mszy św., czyli ok. 14.20.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Gruszka, Klapsia i Przontka.