Ogłoszenia duszpasterskie – 04.09.2011

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W naszej miejscowości i Parafii przeżywamy dziś Dożynki. Dziękujemy Dobremu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej i Patrona Rolników, Św. Izydora za tegoroczne plony i możliwość ich zebrania w dobrej pogodzie, a także za uchronienie naszej miejscowości od kataklizmów. Gospodarzami tegorocznych Dożynek są Państwo Helena i Marian Klimkowie, a organizatorami mieszkańcy ulic: Herbowa, Łoskutowa, Pocztowa, Krótka, Franciszka Klimy, Kasztanowa, Pawła Garusa i z ul. Nierad od ul. Pawła Garusa w kierunku Mizerowa. Uroczystości rozpoczną się o 12.30 przemarszem z domu Gospodarzy Dożynek na Mszę św. dziękczynną w kościele o godz. 13.00. Po Mszy św. korowód dożynkowy przejdzie na boisko koło szkoły, gdzie nastąpi dalsza część uroczystości. Zapraszam wszystkich Gości, mieszkańców Kryr i Parafian. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii.

W środy, po Mszy św. wieczornej, o godz. 17.45 są spotkania naszego Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieżowego, wyjątkowo w tym tygodniu spotkania nie będzie. Dzieci Maryi będą miały pierwsze powakacyjne spotkanie w sobotę 10.09. o godz. 10.00 w kościele.

W przyszłą niedzielę, 11.09. w naszym Dekanacie w Parafii Narodzenia NMP w Golasowicach jest Odpust Parafialny, Suma Odpustowa o godz. 11.00. a Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00 . U nas Nieszporów nie będzie.

Za tydzień też, w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach na Osiedlu odbędzie się o godz. 14.30 dzień Skupienia dla narzeczonych i małżeństw niesakramentalnych, połączony ze Mszą św.

W każdą drugą niedzielę miesiąca, a więc i za tydzień o 09.30 przed Mszą św. odśpiewamy Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie zapraszam.

W ciągu roku szkolnego zapraszam dzieci i młodzież naszej Parafii na Msze św. szkolne w każdy piątek o godz. 17.00. Rodziców proszę o zainteresowanie się, czy ich dziecko bierze udział w tych Mszach św.! W tym tygodniu zapraszam też szczególnie dzieci z 1 klasy Szkoły Podstawowej. Odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

W tym tygodniu przypada II czwartek miesiąca. Kapłani naszego Dekanatu zbierają się po wakacyjnej przerwie na comiesięcznym dniu skupienia i formacji duchowej, tym razem w parafii Św. Katarzyny w Pielgrzymowicach. Prosimy o modlitwy w intencji uświęcenia duszpasterzy pracujących w naszym Dekanacie.

W przyszłą niedzielę (II niedziela września) jest pielgrzymka do Sanktuarium NMP do Pszowa.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Farana, Warzecha i Orlik.