Ogłoszenia duszpasterskie – 04.10.2009

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jak zwykle, proszę nasze Panie z Zespołu Charytatywnego o przeprowadzenie tej zbiórki.

Dziś w naszym Dekanacie w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Pielgrzymowicach Odpust Parafialny. Suma Odpustowa o godz.11.00, Nieszpory o 15.00.

Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 16.15, a w niedziele o 14.20 Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. W wtorki października Msza św. będzie o 17.00, by nie trzeba było przychodzić dwa razy na Różaniec i Mszę św.

W środę 07.10. zapraszam rodziców dzieci z drugiej klasy Szkoły Podstawowej i z zerówki o godz. 18.00 do kościoła na spotkanie informacyjne w sprawie I Komunii św.

We wtorek 06 października przyjadą do nas, jak co roku, klerycy naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego z Katowic na zbiórkę ziemniaków, warzyw, zbóż i owoców. Proszę, by te dary przywozić tradycyjnie już do Pana Kazimierza Kubicy przy ul. Wyzwolenia w sam dzień 6 października do godz. 10.00, skąd sobie klerycy je odbiorą. Dary te można też zwozić do Pana Benedykta Gruszki przy ul. Wyzwolenia. Pan Benedykt zgodził się też objechać naszą Parafię w poniedziałek 5 października od godz. 15.00 by zebrać dary od tych, którzy nie maja własnego transportu, by zebrać to, co kto wystawi przed swoją posesję, a klerycy odbiorą to we wtorek.

W tym tygodniu przypada II czwartek miesiąca, kapłani naszego Dekanatu spotykają się, tym razem w Parafii Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śl. na comiesięcznym dniu skupienia. Prośmy w modlitwach o uświęcenie duszpasterzy pracujących w naszym Dekanacie.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Smorzik, Malcharek i Stebel.