Ogłoszenia duszpasterskie – 05.01.2014

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Parafii zaś za zaś za tydzień kolekta będzie na potrzeby Archidiecezji.

Jutro obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywaną Uroczystością Trzech Króli, jutro obchodzimy też Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta będzie zbierana na Misje święte. W tym dniu obchodzimy też Dies Episkopi – rocznicę konsekracji naszego metropolity Ks. Abpa Wiktora Skworca. Otoczmy naszego Pasterza modlitwą, jak również Ks. Abpa Stanisława Szymeckiego z ok. 90. rocznicy jego urodzin. Jutro też o godz. 09.30 odśpiewamy nasze tradycyjne Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Dobiegła końca druga już w naszej Parafii akcja Kolędników Misyjnych. W każdym odwiedzonym domu kolędująca młodzież przedstawiała scenkę, opowiadając o radości Bożego Narodzenia i kwestując przy tym na rzecz dzieci Konga. Zebrana kwota – 1.700 zł – zostanie przekazana Papieskim Dziełom Misyjnym Dzieci. Jutro po Mszy św. popołudniowej ok. 14.20 nasi Kolędnicy poprowadzą Nieszpory kolędowe i przedstawią swoją scenkę. Po nieszporach będzie można złożyć swój dar przed kościołem, wspierając dzieci Konga. Młodzież bardzo dziękuje za serdecznie przyjęcie, życzliwość i ofiarność. Wiele osób zapraszało kolędników już na przyszły rok. Być może Kolędnicy Misyjni staną się nową tradycją naszej Parafii?

W gablotce jest wywieszony plan Kolędy na rok 2012/2013. Jest on też w naszej Parafialnej gazetce na Boże Narodzenie. W niedzielę 19.01. będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, którym coś przeszkodziło przyjąć kapłana w zwykłym czasie. Zapisy można składać w zakrystii. W tym roku proszę nie przyjeżdżać po księdza i ministrantów na rozpoczęcie kolędy, będę korzystał z własnego samochodu i podjeżdżał do domów, by maksymalnie zaoszczędzić chodzenia.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia. Według polskiej tradycji do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do Matki Bożej Gromnicznej śpiewamy w kościele kolędy i cieszymy się Bożonarodzeniowym wystrojem świątyni.

W niedzielę Chrztu Pańskiego przynosimy do kościoła świece chrzcielne, komunijne lub inne, by przy zapalonych świecach odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

Można nabywać znajdujące się przy stoisku z prasą katolicką kalendarze katolickie „Z tej Ziemi” na rok 2014 w cenie 20 zł.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu tylko dwom rodzinom: Kubica i Zielonka.