Ogłoszenia duszpasterskie – 05.06.2011

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA

Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dawniej obchodzoną w czwartek przed dzisiejszą niedzielą.

Przeżywamy dziś Święto Dziękczynienia za Beatyfikację Jana Pawła II i za posługę Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Główne uroczystości odbywają się przy budowanej Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, a przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na ten zbożny cel.

Dzisiejsza kolekta jest na potrzeby Parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

W tym tygodniu przypada II czwartek miesiąca, Kapłani naszego Dekanatu gromadza się na comiesięcznym spotkaniu formacyjnym, tym razem w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śląskich.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa nowenna przed tą Uroczystością, co podkreśla obecność i działanie Ducha Świętego w Kościele, przejawiającą się w głoszeniu Słowa Bożego, sprawowaniu liturgii, w kierowaniu Kościołem, a także przez natchnienie i charyzmaty udzielane wiernym i ich nieustanne dążenie do pełni życia chrześcijańskiego.

W poniedziałek 06.06, po Mszy św. wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie Rodziców i Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

W niedzielę 12.06 w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śląskich przy ul. Szkolnej 36 o godz. 14.30 odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych, a w poniedziałek, 13.06 i wtorek, 14.06 tamże o godz. 18.00 nauki przedślubne.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Czarnula, Goczoł i Kałuża.