Ogłoszenia duszpasterskie – 06.03.2011.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

W Środę Popielcową, 09 marca, z całym Kościołem rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. W czasie wszystkich Mszy św. posypiemy głowy popiołem na znak podjęcia pokuty. I Niedziela Wielkiego Postu za tydzień jest Niedzielą Trzeźwości, kolekta zbierana w tę niedzielę, to jałmużna postna. Dzisiejsza kolekta jest na potrzeby Parafii

Wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież, zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej już od najbliższego piątku 11 marca i we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Zalecki za zmarłych, czytane przed Drogą Krzyżową, można składać w zakrystii. Tak samo serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku będzie głosił Ks. Józef Wieczorek, wikariusz ze Suszca, we wszystkie niedziele po popołudniowej Mszy św., ok. 14.20.W piątki, z racji Drogi Krzyżowej, zapraszam na wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu od 15.00.

We czwartek, piątek i sobotę będzie czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji (od 09.00 do Mszy św. popołudniowej o 17.00. Korzystajmy w tych dniach z Sakramentu Pokuty od godz. 15.00. Zachęcam do jak najliczniejszych odwiedzin Jezusa Eucharystycznego, najlepiej całymi rodzinami, tak, by zawsze ktoś był w kościele.

Od Środy Popielcowej rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

„Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Maślorz, Paszek i Sinka.