Ogłoszenia duszpasterskie – 07.10.2012

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA.NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA

Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta będzie na nowe drzwi do zakrystii ministrantów. Są też jeszcze rodziny, które, niestety, nie włączyły się w nasz wspólny trud ofiarności na cel rozbiórki starej szkoły.

We wtorek 09 października przyjadą do nas, jak co roku, klerycy naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego z Katowic na zbiórkę ziemniaków, warzyw, zbóż i owoców. Proszę, by te dary przywozić tradycyjnie już do Pana Kazimierza Kubicy przy ul. Wyzwolenia w sam dzień 09 października do godz. 10.00, skąd sobie klerycy je odbiorą. Dary te można też zwozić do Pana Benedykta Gruszki przy ul. Wyzwolenia. Pana Benedykta proszę też, by objechał naszą Parafię w poniedziałek 08 października od godz. 15.00 by zebrać dary od tych, którzy nie maja własnego transportu, by zebrać to, co kto wystawi przed swoją posesję, a klerycy odbiorą to we wtorek.

W sobotę, 13 października, zapraszam na ostatnie Nabożeństwo Fatimskie, rozpoczniemy je Mszą św. tym razem z racji wcześniej zapadającego zmroku o godz. 18.00. Nie będzie w tym dniu osobnego Nabożeństwa Różańcowego.

Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 16.15. W niedziele Nabożeństwo Różańcowe będzie po Mszy św. popołudniowej, ok. 14.20.

Za tydzień będziemy przeżywać kolejny, XII Dzień Papieski. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Znów proszę nasze Panie z Zespołu Charytatywnego o przeprowadzenie tej zbiórki.

Od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. będą na probostwie przyjmowane intencje Mszalne na 2013 rok.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Dąbrowski, Młotek i Pasieka.