Ogłoszenia duszpasterskie – 07.11.2010

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

KU CZCI NASZEGO PATRONA ŚW. KAROLA BOROMEUSZA

Dziś oddajemy cześć Św. Karolowi Boromeuszowi, Patronowi naszego kościoła i Parafii, polecając jego wstawiennictwu wszystkich nas, mieszkańców Kryr, także naszych siostry i braci innych wyznań, mieszkających na terenie naszej Parafii. Kazania Odpustowe głosi Ks. Marek Gwioździk, który prowadził nasze rekolekcje wielkopostne. Serdeczne Bóg zapłać za wygłoszenie słowa Bożego. Dziękuję również Orkiestrze z Goczałkowic, która swoja grą uświetni obchody odpustowe.

We wtorek, 9 listopada jest Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, pierwszej Katedry Papieży, dlatego też w przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Jutro też, zapraszam o 16.15 na ostatnie czytanie wypominek i Różaniec za zmarłych.

Przyszłą niedzielę w naszej Archidiecezji przeżywać będziemy jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Muzyka Liturgiczna jest elementem konstytutywnym liturgii i przyczynia się do jej piękna i głębszego jej przeżywania.

Jak można zauważyć wróciła do naszego kościoła figura Św. Karola Boromeusza, naszego Patrona. Pokryłem koszt odnowy figury, a podstawę wykonała pewna rodzina z Parafii. Z okazji 400. rocznicy kanonizacji Św. Karola Boromeusza miesięcznik rodzin katolicki „Nasza Arka” został w całości poświęcony postaci naszego Świętego, na okładce jest też Litania do Św. Karola. Egzemplarze w cenie 3 zł Są na stoisku z prasa katolicką, warto mieć w rodzinie ten pamiątkowy numer.

Przypominam o obchodach Dni Suszca, szczegółowy program w gablotce.

W piątek o godz. 18.30 zapraszam na Mszę św. młodzieżową, młodzież z naszego Duszpasterstwa parafialnego będzie miała spotkanie o 18.00, zamiast środy.

Na razie ogólnie pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sprzątania na Uroczystość Odpustową terenu wokół kościoła i samego kościoła, szczególnie mieszkańcom ul. Krótkiej. Dziękuję wszystkim Pocztom Sztandarowym.