Ogłoszenia duszpasterskie – 08.01.2012

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Dziś święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego. Święto to kończy Okres Bożego Narodzenia, gdyż od poniedziałku zaczyna się Okres Zwykły w liturgii. Według polskiej tradycji do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do Matki Bożej Gromnicznej śpiewamy w kościele kolędy i cieszymy się Bożonarodzeniowym wystrojem świątyni.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby naszej Parafii. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji – na działalność charytatywno-opiekuńczą ośrodków diecezjalnych.

W niedzielę 15.01. będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, którym coś przeszkodziło przyjąć kapłana w zwykłym czasie.

Spotkanie grupy Dzieci Maryi będzie dopiero po feriach zimowych.

Można nabywać znajdujące się na stoliku kalendarze katolickie „Z tej Ziemi” w cenie 20 zł. oraz inne czasopisma katolickie.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Stebel, Pustelnik, Palarczyk i Gozdek.