Ogłoszenia duszpasterskie – 09.05.2010

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA.

UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ.

Dziś w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci młodszych i z II klasy Szkoły Podstawowej. Modlimy się, aby Pan Jezus obdarzał ich i ich rodziny łaską płynącą z Sakramentu Eucharystii.

Dziś też w Parafii św. Stanisława, Bpa i Męcz. w Suszcu Odpust Parafialny. Suma o godz. 10.30, Nieszpory o 15.15. U nas Nieszpory Komunijne o 15.00.

Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, na zainstalowane figury Świętych.

We wtorek 11.05 dzieci Pierwszokomunijne udadzą się na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Leśniewie i do Gidel, wyjazd o godz. 08.15 z parkingu koło kościoła, powrót ok. godz. 17.00.

Zapraszam na Nabożeństwa Majowe, zwłaszcza dzieci i młodzież. Z troską muszę zaznaczyć, że bardzo mało dzieci i młodzieży uczestniczy w tym roku w tych nabożeństwach, wydaje się też, że brakuje przykładu rodziców!

Odnówmy również wspaniale rozpoczęte w naszej Parafii Nabożeństwa Fatimskie każdego 13 dnia miesiąca, poczynając od tego miesiąca.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Nawiązują one również do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego w najbliższą niedzielę, dawniej obchodzoną w czwartek po 6. Niedzieli Wielkanocnej. Kościół modli się w tych dniach o Błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, błaga o dobre urodzaje i odpowiednią pogodę, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. Zapraszam Parafian na te Nabożeństwa Dni Krzyżowych.

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła rodzinom: Garus, Bartecki i Jurga, a w tym tygodniu szczególnie dziękuję też za wyczyszczenie obejścia kościoła i wykoszenie traw wokół kościoła i probostwa rodzinom dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.: Goraus, Bodnar, Dytkowicz, Kaletka, Szczypka, Walczak.