Ogłoszenia duszpasterskie – 10.03.2013

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA „LAETARE”

Dziś 4 niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół święty, nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci oraz z bliskości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających w tamtym klimacie róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarował osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej różowy kolor ornatu.

Kończymy dziś nasze Święte Misje Parafialne, po każdej Mszy św. udamy się przed kościół przed Krzyż Misyjny, by w krótkim nabożeństwie dokonać pokłonu Krzyżowi Chrystusa. Dziękujemy O. Arturowi Chudzińskiemu za cały tydzień posługi misyjnej i obiecujemy pamięć w modlitwie dla jego posługi misjonarskiej. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona dla Ojca Misjonarza, jako nasze podziękowanie za trud głoszenia Misji Świętych w naszej Parafii i na potrzeby Zgromadzenia OO. Werbistów z Rybnika, za tydzień kolekta będzie na potrzeby Archidiecezji.

W środę o godz. 17.45 będzie w kościele katecheza dla Kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców a w piątek po Mszy św. szkolnej będzie katecheza dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Kościół będzie można sprzątać o 18.15.

W piątek z racji III piątku miesiąca o godz. 15.45 odprawimy Koronkę i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu będzie już od godz. 15.15.

Składam serdeczne podziękowanie za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Staniek, Wolnik i Wolnik.