Ogłoszenia duszpasterskie – 10.04.2011

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. NIEDZIELA POWOŁANIOWA.

Gościmy dziś w naszej Parafii kleryków z naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego z Katowic, W czasie Mszy św. Diakon wygłosi kazania a klerycy zbiorą kolektę na potrzeby Seminarium.

Zachowujemy liturgiczny zwyczaj zasłonięcia krzyży w kościele, aż do Liturgii Wielkiego Piątku.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm odbędzie się przed każdą Msza św. W Katedrze katowickiej o godz. 14.00 gromadzi się w tym dniu młodzież na Światowym Dniu Młodzieży.

Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek będzie od godz. 16.00. Rozpoczniemy je Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Zwyczajem innych parafii, w piątek odprawimy publiczną Drogę Krzyżową naszymi ulicami. Zaraz po Mszy św. ok. 17.45 wyruszymy z kościoła ul. Wyzwolenia w kierunku Suszca, koło Państwa Wojtasów wejdziemy w ul. Nierad, potem ul. Wilczą i wrócimy ul. Wyzwolenia na parking koło kościoła. Rozważania Drogi Krzyżowej będą oparte o rozważania Sługi Bożego Jana Pawła II w czasie Drogi Krzyżowej w Rzymie w Koloseum w 2000 roku.

Zachęcam do nabywania w zakrystii Paschalików na cele Fundacji Caritas w cenie 6 zł

Składam serdeczne podziękowanie za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Dąbrowski, Młotek, Pasieka i Paszek. Podtrzymajmy ten zwyczaj, że po kolei trzy rodziny włączają się w sprzątanie kościoła, jest to wyraz Waszej wiary i świadomości, że kościół parafialny jest naszym wspólnym domem, a jego wystrój i czystość naszą wspólną troską. Mając to na uwadze zapraszam do sprzątania trzy rodziny, których jest następna kolej na ten tydzień i innych chętnych na sobotę na godz. 11.00 do bardziej gruntownego sprzątania kościoła na Święta, gdyż trzeba umyć żyrandole. Zapraszam szczególnie młodzież męską i żeńską, niech poczują się też odpowiedzialni za swoją świątynię.