Ogłoszenia duszpasterskie – 10.11.2013 r.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Z racji przypadającego wczoraj Święta Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która była Katedrą Papieży kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Stolicy Apostolskiej, zaś zbiórka przed kościołem po każdej Mszy św. jest przeznaczona na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dziękuję naszym Paniom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie tej zbiórki.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sprzątania na Uroczystość Odpustową terenu wokół kościoła i samego kościoła. Dziękuję Pocztom sztandarowym rolników, pszczelarzy, górników i strażaków za udział we Mszy św. w Odpust, a tym ostatnim szczególnie za pilnowanie porządku i niesienie baldachimu.

Przyszłą niedzielę w naszej Archidiecezji przeżywać będziemy jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Muzyka Liturgiczna jest elementem konstytutywnym liturgii i przyczynia się do jej piękna i głębszego jej przeżywania.

W czwartek po Mszy św. wieczornej o 17.45 zapraszam wraz z Rodzicami Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania , zaś w piątek po Mszy św. szkolnej na pół godziny zapraszam Rodziców i Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, o 16.00 będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu a o godz. 16.30 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką. Zapraszam, by na tę godzinę przybyły też wszystkie dzieci.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Malcharek, Piszczek, Stebel i Kania i Szczypka.

Za tydzień w naszym Dekanacie w Parafii Św. Katarzyny w Pielgrzymowicach Odpust Parafialny. Suma o 11.00, Nieszpory o 15.00.