Ogłoszenia duszpasterskie – 11.03.2012

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Parafii. Przed kościołem po Mszach św. odbywa się zbiórka Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Pszczynie na budowę „Domu Kulejących Aniołów” w Piasku.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, poświęcony czci Bożego Miłosierdzia, pół godziny przed Drogą Krzyżową odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W piątek po Mszy św. szkolnej będzie katecheza dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

Wszystkich Parafian, dzieci i młodzież zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. i na Gorzkie Żale w niedziele po popołudniowej Mszy św., czyli ok. 14.20.

Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego”. W Wielkim Poście jest cykl artykułów na temat: Ratuj duszę.

W zakrystii można nabyć świece wielkanocne – Paschaliki – jako Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł. Dochód ten jest przeznaczony na cele Fundacji Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Czubin, Mocko, Paszek, Ogórek.