Ogłoszenia duszpasterskie – 11.04.2010

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dziś w 2 Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Zapraszam w związku z tym na Koronkę do Miłosierdzia Bożego po każdej Mszy św. a po Mszy św. popołudniowej odmówimy ją w ramach Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.

Dziś modlimy się również za akolitów naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, którzy o godz. 15.00 otrzymają święceniami diakonatu.

Dziś także odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych. Kolekta jest przeznaczona na cele charytatywne Parafii i Archidiecezji.

W piątek obchodzimy kolejną rocznicę urodzin Papieża Benedykta XVI, pamiętajmy w modlitwach o Ojcu Świętym.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, w czasie wystawienia i adoracji Najświętszego Sakrament już od 16.00, o 16.30 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Dziękuję również wszystkim pracującym nad dekoracją Ciemnicy i Bożego Grobu, zwłaszcza Pani Annie Smorzik za ułożenie kwiatów. Dziękuję za udział w Rezurekcyjnej procesji pocztom sztandarowym jak i strażakom za niesienie symboli Wielkanocnych, baldachimu, lampionów i za troskę o porządek. Tradycyjnie dziękuję również za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Bankiel, Baron, Paszyna i Larysz. Podtrzymajmy ten zwyczaj, że po kolei każda z rodzin włącza się w sprzątanie kościoła, jest to wyraz Waszej wiary i świadomości, że kościół parafialny jest naszym wspólnym domem, a jego wystrój i czystość naszą wspólną troską. Jutro o godz. 09.00 zapraszam chętnych do rozbiórki dekoracji z Wielkiego Tygodnia.

Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego”, w nim wiele tematów związanych z 5. rocz. śmierci Sługi Bożego Papieża Jana Pawła II oraz dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny” z komiksem o Św. Siostrze Faustynie Kowalskiej, Apostołce Miłosierdzia Bożego.