Ogłoszenia duszpasterskie – 11.08.2013

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Parafii.

Zapraszam na dzisiejsze Nieszpory Maryjne po Mszy św. popołudniowej, które odprawimy ku czci Matki Bożej, z racji przypadającej w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną też świętem Matki Bożej Zielnej. Przypominam, że jest to święto nakazane, z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy św. Zgodnie z tradycją, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów przyniesionych przez wiernych do kościoła. W naszym Dekanacie, w Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Studzionce jest w tym dniu Odpust Parafialny. Suma odpustowa o godz. 11.00, Nieszpory o 15.00, dlatego też u nas nieszporów nie będzie.

We wtorek 13 sierpnia jest Dzień Fatimski, zapraszam na Mszę św., Różaniec i procesję o godz. 19.00.

Tradycyjne nabożeństwo przy Figurze Maryjki w Branickim lesie odbędzie się w środę 15.08. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam w imieniu Księży Duszpasterzy ze Suszca.

W przyszłą niedzielę Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Można jeszcze zapisywać się w zakrystii , by dołączyć do busa, który wyruszy w tym dniu o 06.15 z przystanku koło naszego kościoła. W piątek, w czasie wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, by nie stać w kolejkach w Piekarach, już od 17.10, bo o 17.30 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca.

W drugiej połowie sierpnia wytrwajmy w trzeźwości i abstynencji. Na stoliku z prasą jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, wiemy, że i w naszej Parafii istnieje problem nadużywania alkoholu, zachęcam więc, by wpisywać swoje zobowiązania abstynencji, chociażby na tę druga połowę miesiąca.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Jarosz, Pustelnik iSkorupka.