Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2011

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania, poświęcony sprawom wychowania dzieci i młodzieży. Zwłaszcza w modlitwach pamiętajmy o tej tak ważnej intencji.

Dziś też w naszym Dekanacie w Parafii Narodzenia NMP w Golasowicach jest Odpust Parafialny, Suma Odpustowa o godz. 11.00. a Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00 . U nas Nieszporów nie będzie. Za tydzień, 18.09.2011 r., odpust w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śl. na Osiedlu. Suma o godz. 11.30, Nieszpory o godz. 16.30. U nas też nie będzie Nieszporów. W tamtejszej Parafii dziś też Dzień Skupienia dla Narzeczonych i Małżeństw niesakramentalnych, początek o godz. 14.30.

Dziś (II niedziela września) jest pielgrzymka do Sanktuarium NMP do Pszowa. Polecajmy wstawiennictwu Matki Bożej wszystkich pielgrzymów i ich rodziny.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. W przyszłą niedzielę kolekta jest na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Jutro obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, Głównej Patronki naszej Archidiecezji, polećmy Jej wstawiennictwu naszą Archidiecezję, jej Biskupów, duchowieństwo i Wiernych. Zapraszam na Msze św. rano lub wieczorem.

Jutro też na godz. 18.00 zapraszam do kościoła Rodziców i Młodzież z obecnych III klas Gimnazjum, przygotowujących się do Bierzmowania.

W środę, 14 września, obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. rano lub wieczorem i do przyniesienia na Msze św. krzyży z domu, nawet już poświęconych, dokonamy uroczystego poświęcenia i odnowienia należnego miejsca krzyża w naszych rodzinach.

Piątek tego tygodnia jest III piątkiem miesiąca. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, polecajmy tę tak ważną intencję Bożej Miłości.

W ciągu roku szkolnego zapraszam dzieci i młodzież naszej Parafii na Msze św. szkolne w każdy piątek o godz. 17.00. Rodziców proszę o zainteresowanie się, czy ich dziecko bierze udział w tych Mszach św. Młodzież zapraszam na spotkania Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieży w każdą środę o 17.45., Ministranci mają swoje zbiórki w soboty o 09.00, a Dzieci Maryi w soboty o 10.00. Zapraszam nowych członków do tych wszystkich grup. W każdy ostatni piątek miesiąca zapraszam na Mszę św. młodzieżową o 18.30.

Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy włączyli się w uświetnienie obchodu Dożynek w naszej Parafii, a przede wszystkim Gospodarzom Dożynek, Państwu Helenie i Marianowi Klimkom i wszystkim im pomagającym za wkład pracy przy dożynkowej dekoracji kościoła i wszystkim tym, którzy z wyznaczonych na ten rok ulic przyszli sprzątać obejścia kościoła.

Pragnę również podziękować Panom Januszowi Orlewiczowi z synem Mariuszem za założenie nowego fragmentu płotu na cmentarzu, a Panu Mariuszowi za naprawienie sprzętu na probostwie

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Drożdż, Krawczyk i Otremba.