Ogłoszenia duszpasterskie – 11.10.2009

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZIEŃ PAPIESKI

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii. Dziś obchodzimy kolejny Dzień Papieski. Przed kościołem po Mszach św. można złożyć swój dar na zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziś też odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św.

We wtorek 13.10. zapraszam na ostatnie Nabożeństwo Fatimskie, rozpoczniemy je Mszą św. tym razem z racji wcześniej zapadającego zmroku o godz. 18.00. Nie będzie w tym dniu osobnego Nabożeństwa Różańcowego.

Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 16.15. W niedziele Nabożeństwo Różańcowe będzie po Mszy św. popołudniowej, ok. 14.20 połączone z Nieszporami, jest więc okazja, by i dzieci wzięły udział w Nieszporach, by przekonały się, jak piękne to nabożeństwo. Dzieci niech zabiorą ze sobą książeczki do nabożeństwa.

W czwartek 15 października o godz. 18.00 zapraszam do kościoła rodziców młodzież klas III Gimnazjum na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja będzie już od 15.00, a Różaniec odprawimy o 16.00 i połączymy go z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Misyjną i Światowy Dzień Misyjny oraz cały Tydzień, jako Światowy Tydzień Misyjny. Kolekta w tę niedzielę jest przeznaczona na Misje. Msza św. o godz. 10.00 będzie odprawiona w języku łacińskim, jako że jest to starożytny język Kościoła i dawniej na całym świecie w tym języku była sprawowana liturgia.

Zachęcam do nabywania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” z płytą „Tryptyk rzymski” Jana Pawła II, czyta aktor Krzysztof Globisz.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Piszczek, Słomka i Sinka.