Ogłoszenia duszpasterskie – 11.11.2012

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przeżywamy w Polsce IV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie i ofiarach o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę, w tym roku szczególnie w Egipcie, na co jest też przeznaczona zbiórka przed kościołem po każdej Mszy św. Dziękuję naszym Paniom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie tej zbiórki.

Z racji przypadającego w ubiegły piątek Święta Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która była Katedrą Papieży kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sprzątania na Uroczystość Odpustową terenu wokół kościoła i samego kościoła, szczególnie licznie zebranym dzieciom i młodzieży. Wszystkim Parafianom dziękuję za złożoną dodatkową ofiarę na kwiaty. Dziękuję Pocztom sztandarowym rolników, pszczelarzy, górników i strażaków za udział we Mszy św. w Odpust, a tym ostatnim szczególnie za pilnowanie porządku i niesienie baldachimu. „Bóg zapłać” . Dziękuję też Pani Lidii Paszek z córką za piękną dekorację kwiatową w kościele.

Przyszłą niedzielę w naszej Archidiecezji przeżywać będziemy jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Muzyka Liturgiczna jest elementem konstytutywnym liturgii i przyczynia się do jej piękna i głębszego jej przeżywania.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, o 16.00 będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu a o godz. 16.30 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką. Zapraszam, by na tę godzinę przybyły też wszystkie dzieci.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Gruszka, Musiolik i Wojtas.