Ogłoszenia duszpasterskie – 12.01.2014

NIEDZIELA, ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Dziś święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego. Święto to kończy Okres Bożego Narodzenia, gdyż od poniedziałku zaczyna się Okres Zwykły w liturgii. Według polskiej tradycji do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do Matki Bożej Gromnicznej śpiewamy w kościele kolędy i cieszymy się Bożonarodzeniowym wystrojem świątyni.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

W gablotce jest wywieszony plan Kolędy na rok 2013/2014, a w niedzielę 19.01. będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, którym coś przeszkodzi przyjąć kapłana w zwykłym czasie. Zapisy można składać w zakrystii. W tym roku proszę nie przyjeżdżać po księdza i ministrantów na rozpoczęcie kolędy, będę korzystał z własnego samochodu i podjeżdżał do domów, by maksymalnie zaoszczędzić chodzenia.

Spotkanie grupy Dzieci Maryi będzie w przyszłą sobotę.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, o godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo i koronkę do Miłosierdzia Bożego. W sobotę też rozpoczyna się kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Za tydzień w naszej Parafii gościć będą klerycy z naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Diakon wygłosi kazania o powołaniu a klerycy zbiorą kolektę na Seminarium.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Koczar, Pastuszka i Skrzypczyk.