Ogłoszenia duszpasterskie – 12.02.2012

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest na potrzeby Archidiecezji – na utrzymanie i działalność diecezjalnych domów rekolekcyjnych. Przy tej okazji ponawiam apel o korzystanie z zamkniętych rekolekcji w tych domach dla pogłębienia swojej duchowości, dla różnych stanów, według wywieszonego w gablotce ogłoszenia. Za tydzień kolekta na ogrzewanie kościoła.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dlatego w piątek o godz. 16.30, w czasie

Adoracji Najświętszego Sakramentu odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką.

W piątek, 17.02 po Mszy św. w kościele odbędzie się katecheza dla Dzieci z kl. II i młodszych przygotowujących się do I Komunii Św. oraz ich Rodziców.

W związku z tym, że do końca kwietnia dokonujemy naszych rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym, Caritas Archidiecezji Katowickiej przypomina, że na podstawie Ustawy o Organizacjach Pożytku Publicznego po zakończeniu roku podatkowego, tj. po 31 grudnia 2011 r., można przekazać 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz Fundacji Caritas Katowice, na stoliku, obok stoiska z prasą religijną są do zabrania ulotki z podanym numerem KRS.

W sobotę o godz. 10.00 w kościele będzie spotkanie Dzieci Maryi, zapraszamy chętnych nowych członków.

Jak co tydzień składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Orlik, Sinka i Smołka.