Ogłoszenia duszpasterskie – 12.06.2011r.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazanie jej w życie i działalność Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź, Duchu Stworzycielu”.

W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również misyjny Dzień Chorych, a w Turzy Śl. odbędzie się też diecezjalna pielgrzymka chorych, początek o godz. 09.00. Od poniedziałku rozpoczyna się też Okres Zwykły w Liturgii. Jest to „czas wzrostu Kościoła”, kiedy to karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią, wypełniając swoje obowiązki i praktykując miłość, Lud Boży pielgrzymuje do swojego ostatecznego celu.

Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W piątek, z racji III piątku miesiąca, o 17.30 odprawimy Nabożeństwo i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, zachęcam do skorzystania z tych Sakramentów tych, którzy jeszcze tego nie uczynili.

W przyszłą też niedzielę odbędzie się dzień skupienia dla pracowników służby zdrowia. Początek o godz. 16.00 przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy Pl. Ks. Emila Szramka 1 w Katowicach.

Za tydzień w czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej. Procesja Bożego Ciała w tym roku rozpocznie się na ulicy Nierad , na boisku przy Szkole, gdzie o 08.30 zostanie odprawiona Msza św. polowa i I ołtarz. Potem wejdziemy w ul. Fr. Klimy, II ołtarz będzie u Państwa Stebel, III u Państwa Gosek w okolicy dawnego Dworu i IV u Państwa Matejaszczyków, potem wrócimy na ul. Wyzwolenia i zakończenie procesji w kościele. Proszę mieszkańców w okolicy boiska o przystrojenie ołtarza polowego i o przyniesienie kwiatów ze swoich ogródków. Przy pozostałych ołtarzach proszę też okolicznych mieszkańców o pomoc i kwiaty.

Zwracam się z prośbą, by należycie parkować samochody zwłaszcza jeśli zostawia się je wzdłuż ul. Wyzwolenia, by nie stwarzać zagrożenia dla ruchu drogowego. To samo dotyczy nie blokowania części stanowiącej dojazd do probostwa.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Macoń, Pistelok i Ziebura.