Ogłoszenia duszpasterskie – 13.05.2012

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ DZIECI Z NASZEJ PARAFII

Dziś w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci młodszych i z II klasy Szkoły Podstawowej. Modlimy się, aby Pan Jezus obdarzał ich i ich rodziny łaską płynącą z Sakramentu Eucharystii. Zapraszam na Nabożeństwo Majowe Dzieci Komunijnych o godz. 15.00. Nie będzie Nabożeństwa Majowego po Mszy św. popołudniowej.

Dzisiaj też w Parafii św. Stanisława, Bpa i Męcz. w Suszcu Odpust Parafialny. Suma o godz. 10.30, Nieszpory o 15.15.

Rozpoczynamy VI tydzień wielkanocny. W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do krzyży i kaplic przydrożnych. Dni Krzyżowe również nawiązują do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego w przyszłą niedzielę. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, o odpowiednią pogodę i zachowanie od klęsk żywiołowych, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo Boże w każdej ludzkiej pracy. Zapraszam parafian na te Nabożeństwa. W poniedziałek o 17.15 rozpoczniemy modlitwę przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na ul. Wodnej, koło Państwa Janduda, we wtorek o 17.15 rozpoczniemy przy kapliczce naprzeciw Państwa Gruszka, a środę o 17.15 modlitwy odprawimy przy Krzyżu Misyjnym przed kościołem.

Trwa miesiąc maj, zachęcam do licznego udziału w Nabożeństwach Majowych, zwłaszcza dzieci i młodzież, codziennie o 17.30, także we wtorki, a w niedziele po Mszy św. popołudniowej. Przez cały Maj Msza św. w tygodniu, oprócz sobót, będzie o 18.00. W Maju, ze względu na Nabożeństwo Majowe we wtorki Msza św. będzie również o 18.00. W każdy piątek maja zapraszam na wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu już od godz. 16.30. Jest okazja do prywatnej modlitwy i spowiedzi św. W tym tygodniu z racji III piątku miesiąca o 17.00 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Parafii, na pokrycie ogrzewania kościoła jeszcze z zimy. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji – na organizację letnich grup wakacyjno-rekolekcyjnych dzieci i młodzieży.

Odnówmy również wspaniale rozpoczęte w naszej Parafii Nabożeństwa Fatimskie każdego 13 dnia miesiąca, poczynając od tego miesiąca dziś o godz. 20.00.

W sobotę 19.05 Dzieci Komunijne z rodzinami udają się na pielgrzymkę do Leśniowa i Gidel. W sobotę nie będzie spotkania Dzieci Maryi.

Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, a w przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu rodzinom dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej.