Ogłoszenia duszpasterskie 13.11.2011

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj Dzień Muzyki Liturgicznej w Archidiecezji Katowickiej. Muzyka Liturgiczna jest elementem współtworzącym liturgię i przyczynia się do jej piękna i głębszego jej przeżywania. Dziś też przeżywamy w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę.

Z racji przypadającego w ubiegłą środę Święta Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która była Katedrą Papieży kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W piątek 18 listopada, po Mszy św. szkolnej, ok. 17.45, zapraszam na pół godziny na katechezę w kościele Rodziców i Dzieci z II klasy i młodszych przygotowujące się do I Komunii św.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, o 16.00 będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu a o godz. 16.30 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką. Zapraszam, by na tę godzinę przybyły też wszystkie dzieci.

Za tydzień, w niedzielę 20 listopada przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która zamyka Okres Zwykły w Liturgii. Jest to też Uroczystość Odpustowa w katowickiej Katedrze.

W zakrystii można nabywać świece wigilijne; małe w cenie 6 zł i duże w cenie 12 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska”. Młodzież, która otrzymała Sakrament Bierzmowania może w zakrystii odebrać pamiątkę otrzymanego Sakramentu.

W poniedziałek, środę i czwartek, po wieczornych Mszach św. można zamawiać Msze św. na 2012 r.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła i zebranie liści z placu wokół kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Biały, Klimek i Klimek. Tym nielicznym Parafianom, którzy przyczynili się do sprzątania i przygotowań naszej Parafialnej Uroczystości Odpustowej i Wizytacji Kanonicznej, mimo prośby o włączenie się wszystkich Parafian do tych prac, składam najserdeczniejsze podziękowanie, niech Dobry Bóg wszystko to wynagrodzi! Wszystkim Parafianom dziękuję za złożoną dodatkową ofiarę na kwiaty i wynagrodzenie dla orkiestry z Goczałkowic. Dziękuję Pocztom sztandarowym rolników, pszczelarzy, górników i strażaków za udział we Mszy św. Bierzmowania i w odpust, a tym ostatnim szczególnie za pilnowanie porządku i niesienie baldachimu. „Bóg zapłać” . Dziękuję też Pani Lidii Paszek z córką za piękną dekorację kwiatową w kościele.