Ogłoszenia duszpasterskie – 14.11.2010

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj Dzień Muzyki Liturgicznej w Archidiecezji Katowickiej. Muzyka Liturgiczna jest elementem konstytutywnym liturgii i przyczynia się do jej piękna i głębszego jej przeżywania.

Z racji przypadającego w ubiegły wtorek Święta Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która była Katedrą Papieży kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na pokrycie kosztów wymienionych drzwi na probostwie, gdyż stare były już bardzo zniszczone.

W czwartek 18 listopada na godz. 18.00 zapraszam Młodzież z III klas Gimnazjum na spotkanie przed Bierzmowaniem. W piątek 19 listopada, po Mszy św. szkolnej, zapraszam Rodziców i Dzieci z II klasy i młodszych przygotowujące się do I Komunii św.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, o godz. 16.30 będzie Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką.
W niedzielę, 21 listopada ministranci czczą swego głównego patrona, Św. Tarsycjusza, męczennika. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszam również Rodziców naszych ministrantów.

Za tydzień, w niedzielę 22 listopada przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która zamyka Okres Zwykły w Liturgii. Jest to też Uroczystość Odpustowa w katowickiej Katedrze.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu czterem rodzinom Świerkot z ul. Pocztowej. Tym nielicznym Parafianom, którzy przyczynili się do sprzątania i przygotowań naszej Parafialnej Uroczystości Odpustowej, mimo wyznaczonego na ten rok odcinka, składam najserdeczniejsze podziękowanie, niech Dobry Bóg wszystko to wynagrodzi! Wszystkim Parafianom dziękuję za złożoną dodatkową ofiarę na kwiaty i wynagrodzenie dla orkiestry z Goczałkowic. Dziękuję Pocztom sztandarowym rolników, pszczelarzy, górników i strażaków, a tym ostatnim szczególnie za pilnowanie porządku i niesienie baldachimu. „Bóg zapłać” . Dziękuję też Pani Lidii Paszek z córką za piękną dekorację kwiatową.

Za tydzień w niedzielę przed kościołem będzie Świąteczny Kiermasz dla Dzieci z Klas Specjalnych ze Strumienia (z Domu pomocy Społecznej). Po Mszach św. będzie można zakupić ich drobne rękodzieła na wsparcie dla tych dzieci.

Od poniedziałku do piątku po wieczornych Mszach św. można zamawiać Msze św. na 2011 r. najpierw, w tym tygodniu – jubileuszowe i rocznicowe.

W zakrystii można nabywać świece wigilijne, kalendarze z „Gościa Niedzielnego”, a na stojaku z prasą katolicką są kalendarze „ Z tej Ziemi” w cenie 20 zł.