Ogłoszenia duszpasterskie – 15.01.2012

II NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Archidiecezji – na działalność charytatywno-opiekuńczą ośrodków diecezjalnych. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Parafii, na ogrzewanie kościoła.

W środę 18.01. rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Chciejmy w naszych wspólnotowych i prywatnych modlitwach pamiętać o tej, tak ważnej intencji Kościoła założonego przez Jezusa Chrystusa, jako Jeden, Święty, Powszechny i Apostolski, a niestety podzielonego na wyznania katolickie, prawosławne i protestanckie.

W III piątek miesiąca, 20.01, poświęcony Miłosierdziu Bożemu w ramach Wystawienia i Adoracji Najświętszego Sakramentu już od godz. 16.00 odprawimy o godz. 16.30 Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Spotkania grupy Dzieci Maryi i Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieżowego będą się odbywały dopiero po feriach zimowych.

Zachęcam do zabierania prasy katolickiej ze stolika. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecam uwadze ciekawy wywiad z O. Leonem Knabitem, benedyktynem z Tyńca, o końcu świata. Jest też artykuł wyjaśniający istotę ustanowienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Czarnecki, Cepok i Orlik.