Ogłoszenia duszpasterskie – 15.12.2013

III NIEDZIELA ADWENTU

Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Liturgicznym kolorem tej niedzieli jest kolor różowy symbolizujący tę radość z wejścia w drugą połowę Adwentu. Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby naszej Parafii, na ogrzewanie kościoła.

Nadal zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci, na Roraty, codziennie, także we wtorek, o godz. 17.00 a w sobotę o 08.00.

Od 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu przeznaczoną na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, szczególnie przez spowiedź. Proszę też, by nie odkładać na ostatni dzień spowiedzi św., by nie tworzyć niepotrzebnych kolejek w ostatnie dni. Okazja do spowiedzi św. jak poniżej:

Poniedziałek w godz. 16.00 – 17.00;

Wtorek w godz. 16.00 – 17.00;

Środa w godz. 16.00 – 17.00;

Czwartek w godz. 06.00 – 08.00 i 15.00 – 17.00.

Piątek w godz. 06.00 – 08.00 i 15.00 – 16.30.

Sobota w godz. 06.00 – 08.00 i 18.00 – 19.00.

Niedziela pół godziny przed każdą Mszą św. i w godz. 15.00 – 16.00.

W czwartek po Mszy św. o 18.00 w kościele będzie katecheza dla Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania i ich Rodziców. W piątek po Mszy św. na pół godziny zostaną w kościele Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z Rodzicami.

W piątek z racji III piątku miesiąca o 16.30 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zachęcam, by i dzieci przyszły na to Nabożeństwo.

W zakrystii można jeszcze nabywać świece wigilijne; małe w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska” . Są też opłatki pakowane po 5 szt.: paczki duże po 5 zł i małe po 3 zł.

Na stoliku obok prasy katolickiej wyłożone są kartki świąteczne przygotowane przez Duszpasterstwo Młodzieżowe. Cena kartki to 2 zł. Dochód przeznaczony będzie na dzieło „Adopcji na odległość” (pieniądze należy wrzucać do stojącej obok kartek skarbonki z napisem „Adopcja na odległość”). Do każdej kartki koperta gratis.

Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu pragnie poinformować o możliwości nabycia również obok stolika za dowolną ofiarę składaną do osobnej skarbonki dekoracji świątecznych własnoręcznie wykonanych, będzie to wsparcie dla „Domu Kulejących Aniołów” w Pszczynie.

Młodzież naszego gimnazjum oraz duszpasterstwa młodzieżowego, mając w pamięci ubiegłoroczny sukces, postanowiła przeprowadzić ponownie w tym roku akcję Kolędników Misyjnych. Tegoroczne kolędowanie wspiera dzieci Republiki Konga. Kolędowanie w naszej Parafii będzie miało miejsce w dniach 27, 28 i 30 grudnia (to jest piątek, sobota i poniedziałek). Rodziny, które chcą przyjąć kolędników misyjnych, proszone są o podanie nazwiska oraz adresu, aby Kolędnicy wiedzieli, które domy mają odwiedzać. W przyszłą niedzielę młodzież będzie zbierała dane chętnych rodzin po każdej Mszy świętej niedzielnej oraz w sobotę wieczorem przy wyjściu z kościoła. Specjalne listy są dostępne także dziś i przez cały tydzień w zakrystii. Zachęcamy do włączenia się w to szlachetne dzieło!!!

„Bóg zapłać” rodzinom Brudek, Paszek i Wojtyczko za sprzątanie kościoła w tym tygodniu.