Ogłoszenia duszpasterskie – 16.09.2012

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętamy w modlitwach za wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie w gazetach i w telewizji rzetelnych i zgodnych z prawdą informacji. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania, poświęcony sprawom wychowania dzieci i młodzieży. Obchodzimy w tym tygodniu kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W modlitwach pamiętajmy o tej tak ważnej intencji.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Dziś też Odpust w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śl. na Osiedlu. Suma Odpustowa o godz. 11.30, Nieszpory o 16.30. U nas nieszporów nie będzie.

We wtorek, w Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Młodzieży zachęcam młodzież do udziału we Mszy św. dla młodzieży w Pawłowicach Śl. i do spotkania na koncercie Magdy Anioł. Informacja na afiszach na tablicy ogłoszeń. U nas Msza św. o 17.00 też w intencji młodzieży, zapraszam młodych.

W środę od godz.09.00 aż do wieczora zapraszam mężczyzn ze szpadlami i łopatami do pogłębienia przyłącza wody do kościoła, gdyż ostatnie zimy woda zamarzała z powodu zbyt płytkiego wkopania rur.

Piątek tego tygodnia jest III piątkiem miesiąca. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Zapraszam do udziału w rekolekcjach dla maturzystów, informacja na tablicy ogłoszeń. Zapisy u Ks. Proboszcza do czwartku 20.09.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Boryś, Koczar i Skrzypczyk.