Ogłoszenia duszpasterskie 16.10.2011

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, Gł. Patr. Śląska

Dziś oddajemy cześć Św. Jadwidze Śląskiej, Głównej Patronce Śląska. Dziś też i przez cały tydzień odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Parafii.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Misyjną i Światowy Dzień Misyjny oraz cały Tydzień, jako Światowy Tydzień Misyjny. Kolekta w tę niedzielę jest przeznaczona na Misje. Msza św. o godz. 10.00 będzie odprawiona w języku łacińskim, jako że jest to starożytny język Kościoła i dawniej na całym świecie w tym języku była sprawowana liturgia.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja będzie już od 15.30, a Różaniec odprawimy o 16.00 i połączymy go z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież nadal zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 16.15. W niedziele Nabożeństwo Różańcowe będzie po Mszy św. popołudniowej, ok. 14.20.

Młodzież obecnych III Klas Gimnazjum zapraszam, jak zwykle, w poniedziałek na godz. 18.00., a w środę na 17.45 zapraszam Młodzież z Duszpasterstwa oraz obydwie grupy przygotowujące się do Bierzmowania, a więc i absolwentów III Klasy Gimnazjum i z obecnych III klas tym razem bez rodziców.

Za dwa tygodnie, w piątek 28.10, rozpoczniemy trzydniowe rekolekcje przedwizytacyjne. Celem tego Triduum jest przygotowanie Parafian na przeżycie wizytacji kanonicznej, rozumianej jako modlitewne i liturgiczne spotkanie z następcą Apostołów. Poprowadzi je Ks. dr Andrzej Kołek, rekolekcjonista archidiecezjalny, wykładowca homiletyki w Seminarium Franciszkanów i Kolegium Ojców Dominikanów w Krakowie.

Na tzw. pawłaczu można zobaczyć płaskorzeźby Czterech Ewangelistów i Mojżesza, z byłej ambony naszego kościoła, ocalonych przed bezmyślnym zniszczeniem, a odnowionych przez pewną rodzinę.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Gajda, Strządała i Wilczek.