Ogłoszenia duszpasterskie – 17.02.2013

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. NIEDZIELA TRZEŹWOŚCI.

I Niedziela Wielkiego Postu jest Niedzielą Trzeźwości. Po każdej Mszy św. odprawimy krótkie nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa, niestety, także i w naszej Parafii. Z boku, na stoliku, jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązanie abstynencji od alkoholu, choćby tylko na czas Wielkiego Postu.

Kolekta dzisiejsza to nasza Jałmużna Postna przekazywana do Kurii w Katowicach. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny. Proszę nasze Panie z Zespołu Charytatywnego o przeprowadzenie tej zbiórki i z góry im za to dziękuję serdecznym „Bóg zapłać”

Wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież, zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Wypominki za zmarłych, czytane przed Drogą Krzyżową, można składać w zakrystii. Tak samo serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym we wszystkie Niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. popołudniowej ok. 14.20.

Wzorem lat ubiegłych gorąco prosimy o zainteresowanie się sprawą dotyczącą odpisu 1% podatku na rzecz naszej Fundacji Caritas Katowice KRS 0000291119. Każdy wierny może 1% swojego podatku podarować na cele charytatywne związane z naszą Caritas diecezjalną. Prosimy wiernych, aby wspomagali dzieła naszej lokalnej Caritas.

Są to:

Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Hospicja, Świetlice dla dzieci,

Domy Dziennego Pobytu dla seniorów, Noclegownie, Środowiskowe Domy Samopomocy,

Turnusy rehabilitacyjne i inne formy wspomagania najuboższych,

Na stronach naszej Caritas www.katowice.caritas.pl oraz na stronie Fundacji Caritas Katowice www.silesia.caritas.pl jest załączony formularz PIT do rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Jak co tydzień, składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła i za sprzątanie, w tym tygodniu rodzinom: Gorzko, Juras, Szlezak i Warzecha.