Ogłoszenia duszpasterskie – 17.11.2013

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj Dzień Muzyki Liturgicznej w Archidiecezji Katowickiej. Muzyka Liturgiczna jest elementem współtworzącym liturgię i przyczynia się do jej piękna i głębszego jej przeżywania.

Dziś też w naszym dekanacie w Parafii Św. Katarzyny w Pielgrzymowicach jest odpust parafialny. Suma o 11.00 a Nieszpory o 15.00. U nas nieszporów nie będzie.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Parafii, za tydzień kolekta jest na potrzeby archidiecezji.

Za tydzień, w niedzielę 24 listopada przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która zamyka Okres Zwykły w Liturgii i jest też zakończenie Roku Wiary. Jest to też Uroczystość Odpustowa w katowickiej Katedrze i pierwsza rocznica trwania II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Na stoisku z prasą katolicką są ciągle ulotki dotyczące tego wydarzenia.

W czwartek 21 listopada ministranci czczą swego Patrona, Św. Tarsycjusza. Zapraszam na Mszę św. wszystkich Rodziców ministrantów, niektórzy z najmłodszych otrzymają kołnierze, pasujące ich na pełnych ministrantów.

W sobotę 23 listopada po Mszy św. wieczornej od godz. 18.00 do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 zapraszam na modlitewne czuwanie na zakończenie Roku Wiary. Szczególnie zapraszam Młodzież ale też i Dzieci z Rodzicami.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Były to rodziny: Sinka, Słomka, Słomka i Urbaniec.