Ogłoszenia duszpasterskie – 18.04.2010

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś o północy kończy się Żałoba Narodowa w związku z Katastrofą lotniczą pod Smoleńskiem. Dziś też pogrzeb Pary Prezydenckiej na Wawelu w Krakowie. Telewizja Polska będzie transmitować przebieg Uroczystości o godz. 14.00, dlatego nie będzie u nas Nieszporów. Zapraszam natomiast, jeszcze przed Mszą św. popołudniową, na godz. 13.00 na specjalne Nabożeństwo Żałobne w intencji Ofiar Katastrofy.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Parafię, między innymi na zakup kosiarki na nasz cmentarz parafialny. Była zakupiona taka kosiarka za Ks. Prob. Andrzeja Fojcika, w maju 1999 r. ale nie ma jej na stanie Parafii.

Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, poświęconą modlitwom o powołania, kolekta będzie zebrana na potrzeby naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Przed kościołem będzie można złożyć też swoją ofiarę na Koło Opieki nad Niepełnosprawnymi w Pszczynie, które już gościło u nas, korzystając z ofiarności.

W poniedziałek przypada 5. rocznica wyboru Benedykta XVI na Stolicę Piotrową. Wesprzyjmy w tym dniu modlitwami naszego Ojca Świętego.

Nasze Duszpasterstwo Młodzieżowe pragnie zorganizować wyjazd do Lednicy, na Lednickie Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży, 05 czerwca 2010 r. Aby zorientować się w ilości chętnych, od dziś w zakrystii można się zapisywać na ten wyjazd.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Goraus, Dajka i Wróbel.