Ogłoszenia duszpasterskie – 18.08.2013

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszą niedzielę odbywa się Pielgrzymka Kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do Matki Bożej Piekarskiej o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla pielgrzymujących Pań i ich rodzin oraz o bezpieczną drogę i powrót a także o pogodę. Autobus, na który zapisały się Panie wyruszył w tym dniu o 06.15 z przystanku koło naszego kościoła.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej, ok. 18.45, zapraszamy dotychczasowych i chętnych nowych uczestników, młodzież klas gimnazjalnych i starszą, na spotkanie naszego Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieżowego w celu przygotowania czuwania, jakie Młodzież przeprowadzi w poniedziałek 26 sierpnia w Uroczystość MB Częstochowskiej. Już dziś wszystkich chętnych na to czuwanie po Mszy św. wieczornej do Apelu Jasnogórskiego, serdecznie zapraszamy.

W ostatnich dniach sierpnia wytrwajmy w trzeźwości i abstynencji. Na stoliku z prasą jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, wiemy, że i w naszej Parafii istnieje problem nadużywania alkoholu, zachęcam więc, by wpisywać swoje zobowiązania abstynencji, chociażby w tych ostatnich dniach miesiąca.

Proszę, by zabierać, choćby i za darmo, czasopisma i obrazki ze stoiska z prasą, zwłaszcza „Apostolstwo chorych”, bo stare numery wszystkich czasopism i tak pójdą na makulaturę.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Polok, Sciborski i Sinka oraz Utrata.

Szczególnie znów pragnę podziękować rodzinie Teresie i Januszowi Orlewiczom z synem Mariuszem za pocięcie i porąbanie drewna zwiezionego z cmentarza po wichurze na plac probostwa.