Ogłoszenia duszpasterskie – 18.11.2012

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj Dzień Muzyki Liturgicznej w Archidiecezji Katowickiej. Muzyka Liturgiczna jest elementem współtworzącym liturgię i przyczynia się do jej piękna i głębszego jej przeżywania.

Dziś też w naszym dekanacie w Parafii Św. Katarzyny w Pielgrzymowicach jest odpust parafialny. Suma o 11.00 a Nieszpory o 15.00. U nas nieszporów nie będzie.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła, za tydzień kolekta jest na potrzeby archidiecezji – na działalność duszpasterstwa rodzin i funkcjonowanie Domu samotnej matki i dziecka.

W czwartek zapraszam do kościoła na godz. 18.00 Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z Rodzicami. W piątek, po Mszy św. szkolnej, ok. 17.45, zapraszam na pół godziny na katechezę w kościele Rodziców i Dzieci z II klasy i młodszych przygotowujące się do I Komunii św. Sprzątanie kościoła można zacząć od 18.20.

Za tydzień, w niedzielę 25 listopada przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która zamyka Okres Zwykły w Liturgii. Jest to też Uroczystość Odpustowa w katowickiej Katedrze i otwarcie II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Po Mszy św. zabieramy sobie ulotki dotyczące tego wydarzenia.

W zakrystii można nabywać świece wigilijne; małe w cenie 5 zł i duże w cenie 12 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska”.

W zakrystii ministrantów zostały założone nowe drzwi, by uszczelnić kościół, „Bóg zapłać” za założenie tych drzwi panu Stanisławowi Kumorowi a panom Józefowi Musiolikowi i Stanisławowi Grodoniowi za pomoc. Składam serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Były to rodziny: Kaletka, Orlewicz i Szymoszek.