Ogłoszenia duszpasterskie – 19.06.2011

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Również dziś odbędzie się dzień skupienia dla pracowników służby zdrowia. Początek o godz. 16.00 przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy Pl. Ks. Emila Szramka 1 w Katowicach.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, na odmalowanie wnętrz probostwa. Nie chodzi o jakieś luksusy, lecz by było schludnie i czysto.

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej. Procesja Bożego Ciała w tym roku rozpocznie się na ulicy Nierad , na boisku przy Szkole, gdzie o 08.30 zostanie odprawiona Msza św. polowa i I ołtarz. Potem wejdziemy w ul. Fr. Klimy, II ołtarz będzie u Państwa Stebel, III u Państwa Gosek w okolicy dawnego Dworu i IV u Państwa Matejaszczyków, potem wrócimy na ul. Wyzwolenia i zakończenie procesji w kościele. Proszę mieszkańców w okolicy boiska o przystrojenie ołtarza polowego i o przyniesienie kwiatów ze swoich ogródków. Przy pozostałych ołtarzach proszę też okolicznych mieszkańców o pomoc i kwiaty. Na procesję Bożego Ciała zapraszam, szczególnie Dzieci Pierwszokomunijne i dziewczynki z koszyczkami kwiatów a w dni Oktawy Bożego Ciała przez cały tydzień zapraszam wszystkich na tradycyjne nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła po każdej Mszy św., w niedzielę po Mszy św. ok. 14.20.

W każdy piątek zapraszam na wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu już od godz. 17.00. Jest okazja do prywatnej modlitwy i spowiedzi św.

Za tydzień w Parafii Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śl. (w starym kościele) obchodzony jest Odpust Parafialny. Suma Odpustowa o godz. 11.00, Nieszpory o 15.30. U nas Nieszporów nie będzie.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła , w tym tygodniu rodzinom: Ksiądz, Słomka i z jednego domu Ryś i Szendzielorz.