Ogłoszenia duszpasterskie – 19.08.2012

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszą niedzielę odbywa się Pielgrzymka Kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do Matki Bożej Piekarskiej o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla pielgrzymujących Pań i ich rodzin oraz o bezpieczną drogę i powrót a także o pogodę.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii. Do końca miesiąca musimy wypłacić wykonawcy za dokonaną rozbiórkę starej szkoły, zachęcam więc, by rodziny, które jeszcze tego nie zrobiły złożyły ofiarę 100 zł albo na konto parafialne, albo do koszyczka w opisanej imieniem i nazwiskiem oraz adresem kopercie, jako że każda wpłata jest skrupulatnie odnotowywana.

W przyszłą niedzielę 26 sierpnia w naszym Dekanacie w Parafii w Warszowicach jest Odpust Parafialny ku czci Niepokalanego Serca NMP. Suma Odpustowa o godz. 11.00. a Nieszpory Odpustowe o godz. 16.00 . U nas Nieszporów nie będzie.

W ostatnich dniach sierpnia wytrwajmy w trzeźwości i abstynencji. Na stoliku z prasą jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, wiemy, że i w naszej Parafii istnieje problem nadużywania alkoholu, zachęcam więc, by wpisywać swoje zobowiązania abstynencji, chociażby w tych ostatnich dniach miesiąca.

Proszę, by zabierać, choćby i za darmo, czasopisma ze stoiska z prasą, zwłaszcza „Apostolstwo chorych”, bo stare numery wszystkich czasopism i tak pójdą na makulaturę.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Jurga, Łazarczyk i Orlewicz.