Ogłoszenia duszpasterskie – 20.05.2012

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji – na organizację letnich grup wakacyjno-rekolekcyjnych dzieci i młodzieży.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa Nowenna przed tą Uroczystością.

W przyszłą niedzielę przypada też pielgrzymka mężów i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej. Już w tym tygodniu modlimy się za wszystkich uczestników pielgrzymki o bezpieczne pielgrzymowanie i powrót oraz za ich rodziny i bliskich, a także o dobrą pogodę dla pielgrzymów.

W czwartek obchodzimy Dzień Modlitw za katolików w Chinach.

W naszej Polskiej tradycji Nabożeństwa Majowe cieszyły się zawsze ogromnym kultem. Nabożeństwa są odprawiane codziennie o godz. 17.30, także we wtorki, a w niedziele po Mszy św. popołudniowej o 14.20. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe, zwłaszcza dzieci i młodzież. Z troską muszę zaznaczyć, że bardzo mało dzieci i młodzieży uczestniczy w tych nabożeństwach, niech rodzice zainteresują się, co ich dzieci robią popołudniami, wydaje się też, że brakuje przykładu rodziców obecnych na Nabożeństwach Majowych!

Tradycyjnie dziękuję również Rodzinom sprzątającym kościół, w tym tygodniu są to rodziny: Gruszka, Gruszka i Oslislok .