Ogłoszenia duszpasterskie – 20.06.2010

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii.

Dziś w Parafii Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śl. (w starym kościele) obchodzony jest Odpust Parafialny. Suma Odpustowa o godz. 11.00, Nieszpory o 15.30. U nas Nieszporów nie będzie.

Dziś też w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach odbędzie się dzień skupienia dla pracowników służby zdrowia. Początek o godz. 16.00.

Ostatnie spotkanie naszego Duszpasterstwa Młodzieżowego odbędzie się w poniedziałek 21.06 po Mszy św. wieczornej o 18.40.

Dobiega końca Rok Szkolny 2009/2010. Zapraszam na specjalną Mszę św. z tej okazji w czwartek 24.06 na godz. 16.00. Zapraszam też cała pozostałą Młodzież naszej Parafii, będzie to też Msza św. na zakończenie działalności Duszpasterstwa Młodzieżowego naszej Parafii przed wakacjami.

Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Starajmy się nie tylko nie zapominać w tym czasie o Bogu i praktykach religijnych, zwłaszcza o uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej, ale wręcz przeciwnie przez odpoczynek i kontakt z pięknem przyrody odczuć bliskość Boga. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na wypoczynek, by zwrócili się do kierownictwa kolonii i obozów letnich ze sformułowanym na piśmie żądaniem, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła a w tym tygodniu rodzinom: Janduda, Małys i Stryjniak.