Ogłoszenia duszpasterskie – 20.09.2009

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Dziś też Odpust w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śl. na Osiedlu. Suma Odpustowa o godz. 09.30, Nieszpory i Godzina Miłosierdzia o 15.00.

W czwartek swoje imieniny obchodzi Ksiądz Biskup Gerard Bernacki, z kolei w sobotę imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Damian Zimoń, Metropolita Katowicki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych biskupach.

Zachęcam do nabywania w zakrystii kalendarzy ściennych na 2010 r. wydanych przez „Gościa Niedzielnego”. Polecam też dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego”, nim wiele ciekawostek o Św. O. Pio, którego wspomnienie wypada w środę.

Jak widać więźba dachowa na probostwie jest już ukończona, w przyszłym tygodniu będą przybijane łaty i kładziona dachówka Prośmy w naszych wspólnotowych i prywatnych modlitwach o dobrą pogodę na czas rozpoczętego remontu dachu naszego probostwa, a także o bezpieczeństwo dla wszystkich pracowników, którzy przy tym pracują. Z tej też okazji, na razie ogólnie dziękuję wszystkim tym, którzy okazali jakąkolwiek pomoc przy pracach przygotowawczych do remontu i w trakcie jego trwania.

W przyszłą niedzielę w naszym Dekanacie w Parafii Św. Michała Archanioła w Krzyżowicach Odpust Parafialny. Suma Odpustowa o godz.11.00, Nieszpory o 15.00. U nas Nieszporów nie będzie.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Polok, Młotek i Dyrda.