Ogłoszenia duszpasterskie – 20.10.2013

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

NIEDZIELA I TYDZIEŃ MISYJNY

Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Misyjną i Światowy Dzień Misyjny oraz cały Tydzień, jako Światowy Tydzień Misyjny. Kazania na Mszach św. wygłosi Ks. Alojzy Malcherczyk, sercanin, który pracuje na misjach na Ukrainie. Kolekta w tę niedzielę jest przeznaczona na Misje, a przed kościołem po Mszach św. Ks. Misjonarz poprosi o wsparcie jego placówki misyjnej. Msza św. o godz. 10.00 będzie odprawiona w języku łacińskim, jako że jest to starożytny język Kościoła i dawniej na całym świecie w tym języku była sprawowana liturgia.

Przed nami Tydzień Misyjny. Chcemy objąć modlitwą, a także wesprzeć materialnie dzieła misyjne Kościoła. W to piękne dzieło włączyła się także młodzież naszej parafii. Młodzież poprowadzi w tym tygodniu rozważania różańcowe o tematyce misyjnej, a dziś w Niedzielę Misyjną – różaniec w językach świata. Pragnąc zaś wesprzeć misje materialnie – Młodzież Gimnazjalna oraz Duszpasterstwo Młodzieżowe naszej Parafii włączyło się w tym roku w dzieło Adopcji na Odległość, polegającej na finansowaniu dzieciom z krajów misyjnych edukacji. Wszyscy, którzy pragną wesprzeć tę piękną inicjatywę młodzieży, będą mogli przez cały tydzień złożyć choćby najmniejszą ofiarę do specjalnych skarbonek przygotowanych przez młodzież.

Dziś też i przez cały tydzień odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych i przystępujących do Komunii świętej.

W czwartek zapraszam na godz. 17.45 do kościoła III Kl. Gimnazjum, kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami, a w piątek na pół godziny po Mszy św. Szkolnej zostaną w kościele Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z Rodzicami. Kościół będzie można sprzątać o 18.20. Oprócz czwartku i piątku będzie można w dalszym ciągu zamawiać intencje Mszalne na 2014 r. i wpłacać za śmieci i wodę za groby.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość poświęcenia własnego kościoła.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Pająk, Wilczek i Wilczek.