Ogłoszenia duszpasterskie 20.11.2011

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Zapraszam po każdej Mszy św. na krótkie Nabożeństwo Eucharystyczne, za pobożne odmówienie Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś także odpust w katowickiej Katedrze.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby naszej Parafii, za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji – na funkcjonowanie instytucji diecezjalnych.

W poniedziałek, 21 listopada ministranci czczą swego głównego patrona, Św. Tarsycjusza, męczennika. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam również Rodziców naszych ministrantów. Najmłodsi ministranci zostaną jutro uroczyście pasowani do służby przy ołtarzu.

Za tydzień, w I Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości.

Szczególnie zachęcam do nabycia dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, kilka ciekawych artykułów jest w nim poświęconych odchodzącemu na emeryturę naszemu Metropolicie, Ks. Arcybiskupowi Damianowi Zimoniowi. Znajdziemy w nim też kalendarz na nowy Rok 2012. Jest też nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci, przyda się na tegoroczne Roraty, których tematem będzie osoba Bł. Jana Pawła II.

W poniedziałki, środy, czwartki i piątki można zamawiać intencje Mszalne na 2012 rok. W zakrystii można nabywać świece wigilijne; małe w cenie 6 zł i duże w cenie 12 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska” .

Przypominam i zachęcam do udziału w spotkaniach naszego Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieżowego i Dzieci Maryi. W tym ttygodniu spotkanie Duszpasterstwa będzie wyjątkowo w poniedziałek po wieczornej mszy św. ok. godziny 17.50.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Gruszka, Jakacki i Koczar.