Ogłoszenia duszpasterskie – 2.06.2013

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

Zachęcam i zapraszam gorąco do udziału w nabożeństwie Eucharystycznym z okazji Oktawy Bożego Ciała dziś o godz. 16.30, a potem do Adoracji Najświętszego Sakramentu w łączności z całym Kościołem i całym światem od godz. 17.00 do 18.00. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby Parafii, a za tydzień na Wydział Teologiczny UŚ.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam na spowiedź miesięczną: we wtorek od 16.30 – Szkoła Podstawowa a w środę od 16.30 Gimnazjum. Okazja do spowiedzi dla wszystkich pół godziny przed każdą Mszą św. Obchód chorych odbędzie się w piątek, 07.06 od godz. 09.00.

W czwartek 06 czerwca Młodzież z III klas Gimnazjum z naszej Parafii otrzyma Sakrament Bierzmowania w Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Brzeźcach o godz. 16.30. Sakramentu udzieli z mianowania Ks. Arcybiskupa Wiktora Skorca Ks. Prałat Stanisław Puchała. O 15.30 odbędzie się tam próba przed uroczystością, na którą Młodzież stawi się ze swoimi świadkami. Na Mszę św. zaproszeni są oczywiście rodzice i wszyscy chętni. Kwiaty i przemówienia złoży w imieniu wszystkich Parafia Brzeźce.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tym roku włączyli się w budowę ołtarzy na Boże Ciało, pocztom sztandarowym i strażakom za niesienie baldachimu, lampionów i za troskę o porządek. W dni tzw. Oktawy Bożego Ciała przez cały tydzień zapraszam wszystkich, szczególnie Dzieci Pierwszokomunijne w strojach i dziewczynki do sypania kwiatów na tradycyjne nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła po każdej Mszy św. o 18.30. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed Mszą św. o godz. 17.30 odprawimy specjalne nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego i ostatnią procesję.

W przyszłą niedzielę (II niedziela miesiąca) zapraszam, jak zwykle, o godz.09.30 na wspólne odśpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.

W przyszłą niedzielę jest też Dzień Skupienia dla pracowników służby zdrowia w kościele mariackim Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach, przy Pl. Ks. Emila Szramka 1.

W dniach 29 – 30 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Lichenia. Zapisy u P. Jarosz z ul. Krótkiej.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła rodzinom: Muras, Stebel i Witała.